به نقل از کی‌ بی اس؛ دفتر «مون جائه این» رئیس‌جمهور کره جنوبی از تلاش همه‌جانبه برای تسهیل در روند رفع توقیف نفتکش این کشور خبر داد.

یک منبع آگاه در این رابطه افزود: امنیت خدمه از اولویت برخوردار است حال آنکه همه ۲۰ خدمه نفتکش در سلامت کامل به سر می‌برند.

وزارت خارجه کره جنوبی نیز امروز اعلام کرد که سه کارمند سفارتخانه این کشور در تهران، با یکی از پنج خدمه کره‌ای نفتکش این کشور به نمایندگی از همه آنها، در بندرعباس دیدار و گفتگو کرده‌اند.

وی درباره گزارش‌ها مبنی بر دو بار ارسال نامه توسط «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران به همتای خود از کره جنوبی، افزود: سئول در حال بررسی حقایق است ولی محتوای نامه‌نگاری سران دو کشور افشا نخواهد شد.

شناور کره جنوبی با نام تجاری «هانکوک چیمی» حامل  ۷ هزار و ۲۰۰ تن مواد شیمیایی نفتی است و در حال حاضر در لنگرگاه بندرعباس پهلو گرفته تا پرونده آن برای طی مراحل قانونی، تحویل مراجع قضایی ایران شود.

به گفته سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، این کشور هم مانند سایرین نسبت به تخلفات مشابه و به ویژه آلوده کردن محیط زیست دریایی حساسیت دارد لذا در چارچوب قوانین با موضوع برخورد کرده است.

وی همچنین گفت: این اتفاق مورد استثنایی نبوده و در موارد مشابه قبلی در ایران و آبهای سایر کشورها رخ داده و امری عادی بوده و اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد