محمدصالح جوکار   با تاکید بر ضرورت فراهم کردن تمهیدات لازم برای زائران اربعین، بیان کرد: با توجه به وضعیت بیماری کرونا در ایام اربعین سال جاری محدودیت هایی برای ورود زائران به کربلا در نظر گرفته شد و دولت عراق نیز مجوز ورود ۶۰ هزار نفر را صادر کرد، اما ما شاهد مشکلات جدی در بحث کمبود بلیت هواپیما، محدودیت پرواز در فرودگاه ها، سرگردانی مردم در فرودگاه ها و قیمت های سرسام آور هستیم.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، در ادامه اظهار کرد: باید از این روزها برای اربعین سال آینده برنامه ریزی صورت گیرد تا هم زائران ایرانی و هم زائران خارجی که از خاک ایران وارد عراق می شوند با چنین مشکلاتی مواجه نشوند. باید در زمینه حمل و نقل زمینی و هوایی زائران تمهیدات لازم صورت گیرد تا با کمترین زحمت زائران در این مراسم شرکت کنند.

جوکار با بیان اینکه با برنامه ریزی بهتر و دقیق تر می توان جلوی خیلی از مشکلات را گرفت، تصریح کرد: خوشبختانه امسال اطلاع رسانی خوبی در حال انجام است و مردم نیز باید اخبار را در خصوص برگزاری مراسم اربعین از منابع رسمی دنبال کنند چراکه در برخی از شبکه های اجتماعی اخباری در خصوص باز شدن مرزهای زمینی مطرح شد و زائران مشتاق حسینی نیز در پشت مرزها حاضر شده و با مشکلاتی روبه رو شدند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد