حکمت نیوز 

به نقل از بغداد الیوم، «هادی العامری» دبیرکل سازمان «بدر» عراق به حملات راکتی شب گذشته به منطقه سبز در بغداد یعنی جایی که اماکن دیپلماتیک خارجی در آنجا قرار دارند، واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی گفت: ما با انجام هرگونه حمله به مراکز و اماکن دیپلماتیک مخالف هستیم. معتقدیم که دستگاه های امنیتی باید طرف های عامل این حملات را شناسایی و امنیت را برقرار سازند.

پیشتر مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در واکنش به حمله راکتی یکشنبه شب به منطقه سبز بغداد خواستار مذاکره پارلمان عراق با سفارت آمریکا به منظور توقف دخالت‌های این سفارت در امور عراق شد. وی افزود: پارلمان باید با سفارت آمریکا برای پایان اشغالگری و زورگویی و جلوگیری از دخالت در امور عراق مذاکره کند تا امنیت عراق مصون بماند.

درحالی که سران ارشد گروه های وابسته به حشد شعبی مواضع خود در مخالفت با حملات راکتی به منطقه سبز را اعلام کرده اند اما «مایک پمپئو» وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در اظهاراتی عجیب مدعی شده است که حشد شعبی عامل حملات مذکور بوده است.

گفتنی است، منابع خبری یکشنبه شب از شلیک چند فروند راکت کاتیوشا به منطقه سبز بغداد خبر دادند. راکت‌های مذکور به سوی سفارت آمریکا در منطقه الخضراء شلیک شده بود. در این حمله بیش از ۱۱ راکت به سفارت آمریکا در بغداد اصابت کرد. پس از وقوع این حمله، آژیرهای هشدار از داخل پایگاه سوم التوحید در سفارت آمریکا در بغداد به صدا درآمد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد