این رقابت‌ها تحت عنوان گرامیداشت نوجوانان فداکار «علی لندی» امروز با حضور ۴۴۰ جودوکار در دو بخش نوجوانان و جوانان در مجموعه ورزشی تختی آغاز شد.

در ابتدای مراسم افتتاحیه آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو خطاب به وزیر گفت: حضور شما انگیزه مضاعفی است برای نوجوانان که در چارچوب لیگ وارد پیکارها می‌شوند. دو سال در تعلیق ناعادلانه هستیم که البته این موضوع پاسداشت آرمان‌های ماست، ولی این باعث نشده که ما پا پس بگذاریم.

وی ادامه داد: طی شش روز نزدیک به ۷۰۰ جودوکار در این مسابقات به رقابت با هم خواهند پرداخت. همچنین ۷ خانه جودو در کشور ساخته شده که مطمئناً با افزایش جودوکاران کشور همراه خواهد بود. مجهزترین آکادمی جودو در حال ساخت است. این یعنی اقتدار و صدای این جودوکاران به دنیا خواهد رسید که جودو ایران زنده است و به امید خدا بعد از پایان تحریم تیم‌هایی قدرتمند خواهیم داشت.

وی افزود: تعلیق جودو ایران از داخل رقم خورد که به زودی دستشان رو خواهد شد، مورد بی مهری وزارت ورزش سابق و کمیته ملی المپیک همکاری قرار گرفتیم، بودجه ندادند و ما با دست خالی کارهای بزرگی انجام دادیم، قصد داشتند جودو را قربانی کنند، ولی ما با انگیزه‌ای که در این جوانان وجود دارد با قدرت پیش رفتیم و امیدوارم با حمایت شما همین طور با قدرت پیش برویم.

در ادامه این مراسم سید حمید سجادی ضمن خیر مقدم به جودوکاران، مربیان و داوران گفت: ۴۰ سال از انقلاب می‌گذرد که شما پای آن ایستاده و این برای ما ارزشمند است. به عنوان خادم شما در وزارت ورزش و کل جامعه ورزش از فدراسیون‌ها گرفته تا استان‌ها، در حضور همه مسئولان و آحاد مردم دینی داریم و سهم ما این است که در رشته‌های خود بدرخشیم. در جودو ۵ بار تا پنجمی المپیک پیش رفتیم.

وی افزود: جمع ۸۰۰ نفری در مسابقات قهرمانی کشور حضور دارند و باور داریم از این جمع آینده ساز حتماً از سد پنجمی المپیک عبور خواهیم کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد