حکمت نیوز 

به نقل از روابط عمومی خانه موسیقی، نشست مشترک مسئولان خانه موسیقی ایران و دانشگاه معماری و هنر پارس به منظور امضای تفاهمنامه همکاری مشترک روز گذشته در سالن همایش‌های این مجموعه آموزشی با حضور جمعی از اعضای شورای عالی و هیئت مدیره خانه موسیقی ایران و ریاست و جمعی از استادان دانشگاه پارس برگزار شد.

داریوش پیرنیاکان رئیس هیأت مدیره خانه موسیقی ایران در نشست امضای تفاهمنامه همکاری بین خانه موسیقی ایران و دانشگاه معماری و هنر پارس گفت: امضای تفاهمنامه همکاری نقطه عطفی برای فعالیت‌های دانشگاه پارس و خانه موسیقی است که می‌تواند در جامعه تأثیرگذار باشد.

محمود گلابچی رئیس دانشگاه معماری و هنر پارس هم در ابتدای این نشست گفت: حوزه فعالیت ما در این دانشگاه عمدتاً معماری، شهرسازی و همچنین حوزه هنر است. درواقع با این‌که نام این‌جا به نوعی هم معماری و هم هنر را تداعی می‌کند، اما ما نزدیک به ۸ رشته در حوزه‌های معماری، شهرسازی، معماری داخلی و حوزه‌های مرتبط با آن داریم. اما ۱۴ رشته در حوزه‌های هنر این‌جا وجود دارد که از گرافیک و ارتباط‌تصویری تا حوزه‌هایی که در زمینه هنرهای نمایشی مانند سینما، تئاتر، ادبیات نمایشی، نمایش عروسکی و بسیاری از حوزه‌های دیگری که زمینه‌های تخصصی ما در حوزه هنر است که شامل رشته‌های دیگری مانند مالتی‌مدیا، چند رسانه‌ای، کارگردانی، تلویزیون و هنرهای دیجیتال و رشته‌هایی مانند چند رسانه‌ای است.

وقتی موسیقی به رشته های هنری یک دانشگاه اضافه می شود

گلابچی ضمن ارائه توضیحاتی از روند فعالیت های این دانشگاه که ورود به آن از طریق کنکور سراسری امکان پذیر است، بیان کرد: برخلاف آنکه گاهی تصور می‌شود این‌جا همه‌چیز در حول محور معماری‌ست ما به هنر بیش از همه این‌ها اهمیت می‌دهیم. در همین راستا دوره‌های آموزشی را در زمینه موسیقی پیش‌بینی کردیم و با همفکری اساتید و به خصوص پیشنهاداتی که جناب مظفری در شکل‌ها و ابعاد و زمان‌بندی‌های مختلف ارائه کردند و با مشورت‌هایی که با اساتید موسیقی و سایر همکاران داشتیم به برنامه‌ای نسبتاً جامع برای آموزش موسیقی کلاسیک و ایرانی و حتی آواز ایرانی رسیدیم و در مذاکراتی که با مدیرانِ خانه موسیقی ایران داشتیم به این نتیجه رسیدیم که چقدر مغتنم است که چنین فعالیتی با مشارکت خانه موسیقی صورت بگیرد. در همین راستا جلساتی با آقایان اردلان و عاطفی داشتیم و البته مشورت‌های زیادی هم با همکاران این حوزه در دانشگاه به عمل آمد و این جلسه برگزار شد تا در خدمت هیأت‌مدیره خانه موسیقی شاهد آغاز این فعالیت در کشور باشیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد