حکمت نیوز 

 به نقل از روابط عمومی شبکه دو، در سالگرد نخستین معراج آسمانی شهید سردار قاسم سلیمانی شبکه دو سیما ویژه‌برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده که در این ایام روانه آنتن خواهد شد.

ویژه‌ برنامه «سردار کرّار» در سه مفهوم کلی سردار و جامعه، سردار و شهادت و میراث سردار در گفتگو با هم‌رزمان، گروه‌های جهادی، مسئولان، مردم و همه آنهایی که سردار سلیمانی اسطوره آنهاست روانه آنتن می‌شود. همچنین نگاهی به تولیدات رسانه‌ای و هنری با موضوع سردار شهید قاسم سلیمانی نیز از بخش‌های دیگر این برنامه ترکیبی است که به تهیه‌کنندگی هادی خدادی از پنجشنبه ۱۱ تا شنبه ۱۳ دی هر شب ساعت ۲۳:۳۰ روانه آنتن می‌شود.

«سردار صلح» عنوان دیگری از تدارکات این شبکه است که با محوریت سردار صلح و مقاومت حاج قاسم سلیمانی در گفتگو با هم‌رزمان و چهره‌های برتر مقاومت در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و روسیه طراحی شده است. این مستند به تهیه‌کنندگی مهدی ذاکری از شنبه ۱۳ تا چهارشنبه ۱۷ دی ماه هر شب ساعت ۲۱ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

مستند «آقای ژنرال» کاری از گروه سیاسی شبکه دو به تهیه کنندگی و کارگردانی محسن یحیایی نیز به مناسبت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی جمعه ۱۲ دی ماه ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود. این مستند در مدت زمان ۲۰ دقیقه با استفاده از تصاویر غنی آرشیوی به نقش شهید حاج قاسم سلیمانی در امر مبارزه با تروریسم در منطقه خواهد پرداخت.

همچنین جمعه ۱۲ دی ساعت یک بامداد قرائت دعای کمیل از مزار شهید حاج قاسم سلیمانی هم زمان با لحظه شهادت ایشان با نوای حاج محمدحسین پویان‌فر روانه آنتن می‌شود و جمعه ۱۹ دی نیز ساعت ۶ قرائت دعای ندبه از مزار شهید حاج قاسم سلیمانی با نوای حاج سعید حدادیان به صورت زنده پخش خواهد شد.

گروه کودک شبکه دو سیما نیز به این مناسبت برنامه ترکیبی «قهرمان من» به تهیه‌کنندگی مجتبی ظریفیان و کارگردانی آزیتا رضایی را برای مخاطبان کودک و خردسال این شبکه در نظر گرفته است. این برنامه ۳۰ دقیقه‌ای با ایجاد فضایی پرسشگرانه و حضور مجریان کودک به پاسخی برای این پرسش می رسد که قهرمان واقعی چه کسی است. کودکان در مواجهه با این پرسش هر کدام یک پاسخ می دهند و در نمایش‌هایی خلاقانه نیز بچه‌ها به مشخصات قهرمان خود می‌پردازند تا در نهایت به حاج قاسم سلیمانی می‌رسند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد