حکمت نیوز 

به نقل از  مکث افکار ، "سید رضا فاطمی امین" در پایان مراسم پاسداشت ۱۰ سالگی جریان نوشت افزار ایرانی اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: امروز پیشرفت‌های حرکتی که از ۱۰ سال پیش برای تولید نوشت افزار ایرانی اسلامی آغاز شده بود، مورد رونمایی قرار گرفت که قابل تقدیر است.

وی در خصوص دستاوردهای اهتمام به تولید نوشت افزار ایرانی اسلامی، ادامه داد: ۱۵ درصد کاراکترهای نوشت‌افزار اکنون ایرانی- اسلامی هستند، تولید نوشت‌افزار این حوزه ۲ برابر شده و ۱۰۰ کسب و کار وارد این فضا شدند که پنج هزار محصول تولید می‌کنند و این مسائل قابل افتخار است.

وزیر صمت، صنایع خلاق را دارای اهمیت ویژه دانست و گفت: صنایع خلاق با ذهن، ایده و فکر مردم مرتبط است، اگر در صنایع غذایی، لوازم‌خانگی و ساختمان به پیشرفت‌های خوبی رسیدیم در حوزه صنایع فرهنگی نیز باید این پیشرفت ها را داشته باشیم.

توجه به صنایع خلاق و نوشت افزاردر ساختار جدید وزارت صمت

فاطمی امین با اشاره به استقرار ساختار جدید وزارت صمت و توجه به صنایع خلاق و نوشت افزار در این ساختار، اضافه کرد: در ساختار جدید وزارت صمت ۲ دفتر مرتبط با حوزه صنایع خلاق و نوشت افزار راه اندازی کردیم که یکی دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار و دیگری دفتر صنایع خلاق و ورزشی است.

وی راه اندازی این دفاتر را نشانگر اهمیت صنایع خلاق و نوشت افزار برای وزارت صمت دانست و گفت: پیگیری امور و مسایل مرتبط با صنایع خلاق و نوشت افزار از تولید، صادرات، سرمایه گذاری و غیره با جدیت و مسوولیت‌پذیری بیشتری در ساختار جدید وزارت صمت دنبال می‌شود.

خرسندی رهبر معظم انقلاب از پیشرفت‌های نوشت‌افزار ایرانی اسلامی مایه دلگرمی است

وزیر صمت در ادامه با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در این حوزه، گفت: ایشان از اقدامات انجام شده در حوزه نوشت‌افزار ایرانی اسلامی ابراز خرسندی کرده اند که مایه دلگرمی همه تولیدکنندگان، مسوولان و فعالان این حوزه است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد