حکمت نیوز 

نخستین اردوی تیم ملی هندبال ایران در سال ۱۴۰۲ برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو در تهران در حال برگزاری است.

ووسلین وویویچ سرمربی تیم ملی در پنجمین روز این اردو در جمع خبرنگاران حاضر و به سوالات آنها پاسخ داد.

وویویچ در خصوص اردوی تیم ملی در تهران گفت: بازیکنان جوان‌تر به اردو آمدند و آن هم به این دلیل بوده که بازیکنان بزرگسال درگیر لیگ بودند. اما نکته‌ای که تلاش شد اجرا شود این بود که اردو شادابی داشته باشیم که بازیکنان با هم کار کنند.

وی در مورد حضور همزمانش در تیم هندبال سپاهان و تیم ملی و اینکه این دو مسئولیت با هم تداخل ندارد هم بیان کرد: پشت این تصمیم دو دلیل مهم است. ابتدا کمک به سپاهان و تیم‌های باشگاهی ایران. هدفم کمک به تیم و نماینده ایران در رقابتهای باشگاه‌های آسیاست. از آن سو من در دل لیگ هستم تا بازیکنان لیگ را بشناسم و بتوانم در آینده با آنها کار کنم.

وویوویچ در همین خصوص ادامه داد: دو تا تیم نیست یکی تیم ملی و دیگری تیم باشگاهی است. کار در این دو تیم تداخلی ندارد و تجربه مشابهی است که در کشورهای دیگر هم داشتم.

سرمربی تیم ملی در مورد کادر فنی تیم و اینکه در غیابش وضعیت اردوهای تیم ملی به چه شکلی خواهد بود هم گفت: ما دو تا مربی خوب داریم که از قبل هم با من کار کرده‌اند و با اختلاف اول هستند و آنها تمرینات را رصد می‌کنند.

وی در ادامه به امکانات اردو و پیش بینی اش در مورد نتایج هم گفت: شاید اگر خواسته قلبی ام را بگویم مدال طلا است اما یک مربی حرفه‌ای و عاقل قول مدال طلا نمی‌دهد. ما دیروز جلسه‌ای در کمیته المپیک داشتیم و در مورد امکانات صحبت شد که چه تسهیلاتی برای ما فراهم کنند. قطعاً بعد از اردوها برگزاری اردو و بازی تدارکاتی است و اینکه حتماً با تیم‌های اروپایی بازی و اردو برگزار کنیم و اگر شرایط مهیا شود برای مدال بجنگیم.

وویویچ در مورد غیبت لژیونرها در بازی‌های آسیایی هم بیان کرد: در حال رایزنی هستیم. فدراسیون دنبال توافقی با باشگاه‌ها در اروپا است و تلاش می‌کنیم تا زمینه حضور آنها را فراهم کنیم. برای ما حضور لژیونرها در تیم تفاوت نمی‌کند و با همه نفرات خود می‌رویم که ۶۰ دقیقه بجنگیم و با قلبمان بازی می‌کنیم. گمانه زنی‌هایی هست که کل کادر را تغییر می‌دهید.

سرمربی خارجی تیم ملی هندبال مردان در مورد اینکه چه برنامه‌ای برای حضور در بازی‌های انتخابی المپیک دارید هم گفت: فعلاً اجازه دهید تمرکزمان روی اردو باشد.

ووسلین وویویچ در مورد سطح هندبال ایران هم بیان کرد هندبال ایران مشتمل بر سرعت و ریتم است. اگر سه رده و سطح برای هندبالیست‌ها در نظر بگیریم سطح هندبال ایران در ریتم دو هست و اگر سرعت و ریتم به درجه سه برسند که هندبال روز دنیا در این گروه است عالی است.

وی در پاسخ به این پرسش که مکان اردوها و بازی‌های تدارکاتی خارجی کجا خواهد بود و با چه کشورها و تیم‌هایی مذاکره شده است؟ گفت: فعلاً همه چیز شفاهی مذاکره شده. یک تورنمنت در بوسنی به نام قهرمانان با حضور تیم‌های رده بالا هست که تلاش می‌کنیم در این رویداد شرکت کنیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد