حکمت نیوز 

مجید باقری معاون منابع انسانی و امور شوراهای شهرداری تهران در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه در میان مشغله‌های متعدد ممکن است تأخیر در پاسخگویی وجود داشته باشد گفت: تاکید شهردار تهران بر این است که ظرفیت‌های پاسخگویی نسبت به شورا بیشتر شود.

باقری با اشاره به نمایشگاه دستاوردهای شهر تهران گفت: از روز گذشته نظام مسائل، اقدامات شاخص و پروژه‌های شهرداری‌ها ارائه شد و نکته حائز اهمیت این است که شهرداران نسبت به عدم توجه به مدیریت یکپارچه شهری شکایت‌هایی داشتند.

وی در رابطه با انتصابات شهرداری تهران گفت: ارزیابی دوباره احکام و پرداختن به این موارد در دستور کار شهرداری تهران نیست و گمانه زنی دراین موارد منجر به کند شدن روند پیشرفت اقدامات می‌شود و مانند سال گذشته در موعد مقرر تیم‌های متعدد برای بررسی عملکرد مدیران وارد عمل می‌شوند و تاکنون نیز کارنامه عملکرد شهرداران ناحیه صادر شده است.

باقری گفت: در رابطه با معاون جدید امور مناطق نیز وی با عنوان سرپرست معاونت فنی و عمرانی نیز خواهد بود.

در ادامه شهاب الدین صابونچی مدیرکل تدوین مقررات و هماهنگی امور شوراها و نهادها با اشاره به پاسخگویی به تذکرات اعضای شورای شهر تهران گفت: ۴۳۶ تذکر از ابتدای دوره ششم واصل شده که ۳۸۳ مورد آنها پاسخ داده شده است و ۶۴ مورد هم پاسخ تکمیلی ارسال شده و حدود ۵۰ تذکر پاسخ داده نشده باقی مانده است.

مدیرکل تدوین مقررات و هماهنگی امور شوراها و نهادها با بیان اینکه تذکر باید کتباً واصل شود گفت: موارد متعددی وجود دارد که بصورت شفاهی ارائه می‌شوند و برهمین اساس سامانه‌ای برای ارائه تذکرات درحال راه‌اندازی است.

صابونچی با اشاره به نامه‌های میان شهرداری و شورای شهر اظهار کرد: از ابتدای دوره تاکنون ۱۴ هزار نامه میان شهرداری و شورای شهر رد و بدل شده است که ۶۰ درصد توسط شورا ارسال شده و ۴۰ درصد پاسخ شهرداری تهران بوده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد