حکمت نیوز 

 محسن هاشمی در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تهران، ضمن تبریک فرا رسیدن حضرت زینب کبری سلام علیها و روز پرستار گفت: شجاعت، فصاحت، بلاغت و درایت حضرت زینب (س) در رهبری مبارزه سیاسی و روشنگری علیه استبداد اموی، نمونه‌ای تکرار نشدنی از نقش زن در جامعه است که می‌تواند الگوی زنان آزاده جهان قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: امسال روز پرستار نیز دریک سالگی ورود بیماری کرونا به کشور شرایطی خاص دارد. پرستاران خط مقدم و زحمت‌کش‌ترین قشر جامعه در مبارزه با کرونا و رسیدگی به بیماران قرار داشتند و تعداد فراوانی از زنان و مردان پرستار به کرونا مبتلا، بخشی از آنها به شهادت رسیده و همه این قشر عزیز آرامش و آسایش خود را در پای سلامت جامعه قربانی کردند.

هاشمی ادامه داد: امشب در سنت ایرانی، شب یلدا نام گرفته است، شب یلدا، نقطه طلوع امید است، شبی است که در تاریکی، امید به روشنی موجب دلگرمی و همدلی می‌شود و ایرانیان بلندترین شب سال را سپری می‌کنند تا قدم به قدم به روشنایی نزدیک شوند. امسال اگرچه به دلیل پاندمی کرونا، ناگزیر هستیم که یلدا را دور از دوستان و خانواده جشن بگیریم اما امید به پایان کرونا به امیدهایمان افزوده شده است و امیدواریم یلدای امسال نقطه عطف و حرکتی به سوی پایان این سال‌های سخت برای جامعه ایران باشد و زمستان تحریم و خودتحریمی و ناکارآمدی، جای خود را به بهار رونق و رفاه برای مردم ایران بدهد.

وی تصریح کرد: تنها مسیر عبور از این شرایط سخت، همدلی و وحدت مردم و تمرکز مسئولان بر حل مشکلات به جای اختلاف سلیقه و کشمکش‌های سیاسی است که می‌تواند رمز عبور از تاریکی به سوی روشنایی و از یلدا به نوروز باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد