حکمت نیوز 

 احمد وحیدی وزیر کشور با اشاره به جنایت رژیم صهیونیستی از جمله کوچ اجباری مردم مظلوم غزه تاکید کرد: باید سیاست قوی‌تری در مقابل مهاجرت‌های نامعقول که به خاطر سیاست‌ها غلط و جنایت بار غربی‌ها به ویژه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها رخ داده، اتخاذ شود.

بر اساس این گزارش، وحیدی وزیر کشور عصر چهارشنبه (۱۰ آبان ۱۴۰۲) در نشست مدیران کل مدیریت بحران استان‌های سراسر کشور که با حضور " لالینی ویراسامی" رئیس نمایندگی سازمان بین‌المللی مهاجرت در جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: حضور مسئولان سازمان بین‌المللی مهاجرت در این نشست یادآور یکی از مهمترین مشکلات امروزی منطقه یعنی آوارگان و مهاجران است.

وحیدی با تاکید بر اینکه این مشکل براثر سیاست‌های غلط غربی‌ها ایجاد شده و بخشی زیادی از بار آن بر دوش جمهوری اسلامی ایران افتاده است، گفت: مهاجرت نزدیک به پنج میلیون نفر به ایران ناشی از سیاست‌های غلط و جنایت بار غربی‌ها به ویژه آمریکایی‌ها است.

وی یادآور شد: امروز در غزه شاهد موج بی خانمانی و کشتار مردم بی دفاع و مظلوم هستیم و رژیم صهیونیستی حتی اعلام کرده که قصد کوچ اجباری مردم این منطقه را دارد که این یک حرکت ضد بشری است.

وحیدی تاکید کرد: باید سیاست قوی‌تری در مقابله با مهاجرت‌های نامعقول که به خاطر سیاست‌های جنایت‌بار غربی‌ها به ویژه آمریکایی‌ها و صهیونسیت‌ها رخ داده، اتخاذ شود.

لالینی ویراسامی رئیس نمایندگی سازمان بین المللی مهاجرت در ایران نیز در این نشست که در سالن شهید رجایی وزارت کشور برگزار شد، از مهمان نوازی جمهوری اسلامی در پذیرش مهاجران افغانستانی قدردانی کرد.

وی در سخنان خود خواستار افزایش نشست‌های کارشناسی برای برطرف کردن فشار ناشی از موج مهاجرت‌ها بر ایران شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد