حکمت نیوز 

 محمدرضا ظفرقندی، ضمن اشاره به اهمیت زمان در مقابله با همه گیری کووید ۱۹ تهیه واکسن این بیماری در مقطع زمانی مشخص را خواستار و عنوان کرد که سازمان نظام پزشکی در این خصوص اقدامات خود را با تشکیل کمیته‌ای آغاز کرده است.

در نامه رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، خطاب به سعید نمکی، آمده است: همانگونه که استحضار دارید طولانی شدن اپیدمی بیماری کووید ۱۹ در جهان و کشورمان ایران، صدمات جبران ناپذیری را به حوزه سلامت و معیشت مردم وارد ساخته است. طبیعتاً رهایی از این بیماری و آثار مخرب آن جزو خواسته‌های عموم و مسئولان کشور است.

ضمن ارج نهادن بر تلاش‌های دانشمندان عزیز کشورمان برای تولید واکسن کرونا، عنصر زمان برای مقابله با این بیماری بسیار مهم و سرنوشت‌ساز است.

با توجه به تولید و شروع استفاده از واکسن در کشورهای مختلف به نظر می‌رسد، لازم است همه تلاش‌ها بر خرید هر چه سریع‌تر واکسن و شروع واکسیناسیون مردم عزیز کشورمان در یک بازه زمانی مشخص متمرکز گردد.

سازمان نظام پزشکی به عنوان نهاد مرجع صنفی بر اساس بند «ت» ماده ۳ قانون سازمان نظام پزشکی برای تهیه و ارائه خدمات واکسیناسیون به مردم و کادر درمان اعلام آمادگی می‌نماید.

همچنین این سازمان برای پیگیری ویژه تهیه واکسن، کمیته‌ای را تعیین نموده تا با هماهنگی وزارت بهداشت و دولت و در راستای فعال کردن دیپلماسی عمومی، اقدام عاجل در این زمینه به عمل آورد.

دستور مساعد جنابعالی در مورد این همکاری و تسریع در زمینه تهیه واکسن موجب امتنان است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد