حکمت نیوز 

بر اساس اعلام سازمان ملی استاندارد ایران، در راستای اجرای بند ۲ و ۲۴ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی و با هدف کمک به رشد تولید و افزایش صادرات کالا و خدمات دانش‌بنیان، دستورالعمل اعطای نشان دانش‌بنیان (دانش‌نماد) در کمیته تخصصی مدارک سیستم مدیریت کیفیت، تدوین، تصویب و برای اجرا به همه ذی‌نفعان ابلاغ شد.

با اجرای این دستورالعمل، اعتبار نشان دانش بنیان (دانش نماد) دو ساله خواهد شد و صدور گواهینامه انطباق محصول دانش‌بنیان (KB-COC) بر اساس یک استاندارد اظهار شده قابل پذیرش یا گواهینامه محصول دانش‌بنیان (KB-COP) بر اساس یک یا چند ویژگی اظهار شده انجام می‌شود که اعتبار این گواهینامه‌ها نیز دو ساله است.

طبق این دستورالعمل، صادرات محصولات دارای نشان دانش بنیان (دانش نماد) با داشتن یک علامت رسمی دولتی تسهیل می‌شود.

نظارت بر محصولات دانش بنیان که نشان دانش نماد را دریافت کرده‌اند، ضمن رعایت حقوق مصرف کنندگان و افزایش اعتماد عمومی، توسعه بازار را تضمین می‌کند.

دستورالعمل اعطای نشان دانش بنیان (دانش نماد) با تمرکز بر کوتاهی زمان صدور نشان، کاهش هزینه‌ها و رعایت عدم تعارض منافع دست اندرکاران تدوین شده است، به‌طوری که متقاضیان پس از مراجعه به اداره‌های‌کل استاندارد استان و تکمیل مدارک، حداکثر تا ۱۰ روز کاری می‌توانند گواهی دانش نماد را برای محصول دانش‌بنیان خود دریافت کنند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد