حکمت نیوز 

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه با حضور در موزه هنرهای معاصر تهران از نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آمریکای لاتین» بازدید کرد.

در این بازدید محمد خراسانی زاده مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس موزه هنرهای معاصر تهران، یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزیر، حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، محمد زرویی مدیرکل هنرهای تجسمی حوزه هنری و محمدحسین نیرومند هنرمند کاریکاتوریست و مشاور وزیر در امور هنری و سینمایی، وزیر را همراهی می‌کردند.

در جریان بازدید، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتاب نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آمریکای لاتین» رونمایی کرد.

محمدمهدی اسماعیلی در جمع خبرنگاران درباره نمایشگاه کنونی موزه هنرهای معاصر تهران با توجه به رویکرد بین‌المللی این نمایشگاه توضیح داد: در سفری که به آمریکای لاتین داشتم، اشتراکات ما و این منطقه در حوزه مقاومت، ضد استکبار و ضد استعمار بسیار جلب توجه می‌کرد و چون یکی از حوزه‌های اصلی ارتباطات دیپلماسی ما منطقه آمریکای لاتین است، این نمایشگاه اتفاق خوبی محسوب می‌شود. استعمار در منطقه آمریکای لاتین کارنامه سیاهی دارد؛ در قرون گذشته شاهد نسل کشی بودند و این کارنامه ننگین در دهه‌های اخیر تکرار شده و همین موضوع، سبب شکل‌گیری جریان هنری مبارزه با استکبار شده است.

وی همچنین گفت: هنرمندان ایرانی به ویژه هنرمندان هنرهای تجسمی نیز در موضوعات ضداستکباری و ضد صهیونیسم فعال هستند و کارنامه درخشانی دارند برای مثال ما در موضوع اهانت به قرآن کریم، شاهد واکنش سریع هنرمندان و برگزاری نمایشگاه بودیم که ستودنی است. دورخیز این نمایشگاه مربوط به قبل از وقایع و حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به غزه بود اما با دعوت از هنرمندان برجسته آمریکای لاتین تولید آثار جدید نیز در دستور کار گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از برنامه فرهنگی در ونزوئلا در آینده‌ای نزدیک خبر داد و بیان کرد: همچنین به دنبال برنامه‌ای منطقه‌ای در یکی از کشورهای منطقه برای دوستان فعال در حوزه هنر تجسمی هستیم که نمایشگاه خوبی از کشورهای اسلامی با موضوع مبارزه با صهیونیسم و حمایت از غزه خواهیم داشت. همکاران ما در بخش‌های مختلف هنری مشغول فعالیت هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد