حکمت نیوز 

 علیرضا رمضانی با بیان اینکه سال گذشته ۱۸۰ هزار مددجو از دوره‌های آموزشی کسب و کار برخوردار شدند، افزود: این دوره‌های آموزشی در راستای برنامه‌های راهبردی-عملیاتی برای ایجاد اشتغال و خودکفایی و با هدف رفع مشکل بیکاری مددجویان در سطح کشور برگزار می‌شود.

مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد با اشاره به اینکه آموزش برای کارآفرینی و توانمندسازی اقتصادی مددجویان از اولویت‌های حوزه خودکفایی و اشتغال کمیته امداد است، اظهار کرد: تا پایان سال ۲۰۰ هزار شغل در کشور برای مددجویان راه‌اندازی خواهد شد؛ از این رو آموزش مجریان طرح‌های اشتغال از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی و توانمندسازی ضروری است.

وی با بیان اینکه کارگاه‌های آموزش کسب و کار متناسب با نیاز بازار کار برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد برگزار می‌شود، ادامه داد: در همین راستا، تفاهم‌نامه‌ای با برخی از دستگاه‌های از جمله جهاد دانشگاهی، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و وزارت کار با هدف بالابردن مهارت مددجویان منعقد شده است.

رمضانی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده از سوی کمیته امداد برای آماده‌سازی مددجویان و حضور آنها در بازار کار گفت: انجام مراحل نیازسنجی شغلی، مزیت‌سنجی محلی (آمایش سرزمین)، مشاوره شغلی، ارزیابی شغلی و ارزیابی طرح‌های اقتصادی از جمله اقداماتی است که برای آماده‌سازی این مددجویان انجام می‌شود.

وی افزود: همچنین کاریابی، تامین مالی، ضمانت تسهیلات، مشاوره فنی و بازاریابی از دیگر مراحل این فرآیند است.

مدیرکل هدایت شغلی کمیته امداد با اشاره به مهارت‌آموزی و توانمندسازی سربازان تحت حمایت در دوران خدمت وظیفه در قالب طرح «سرباز ماهر»، تاکید کرد: در شش ماهه نخست امسال بیش از ۲۷۰۰ نفر از سربازان مددجو دوره آموزشی کسب و کار را گذراندند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد