حکمت نیوز 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، احمد وحیدی، در نشستی با اعضای شورای عالی استان‌ها با تبریک اعیاد شعبانیه، از حضور در جمع اعضای شورای عالی استان‌ها ابراز خوشحالی کرد و افزود: حضور در میان اعضای شورای عالی استان‌ها که عصاره یک مجموعه بزرگ محسوب می‌شود موقعیت مغتنمی است. چراکه این مجموعه از روستاها تا شهرها و کلانشهرها نشأت گرفته و تبلور دانش‌های هر منطقه محسوب می‌شود. در حقیقت شورای عالی استان‌ها، شناسنامه و شناساننده کل کشور است.

وی ادامه داد: پراکنش این شورا در کل کشور موضوع مهمی است، چراکه حرف‌های آنها ناشی از برداشتشان از مسائل کل کشور است.

وحیدی تصریح کرد: اولین مسئله در پیشرفت شناخت واقعیت موجود است. شناخت فرصت‌ها و تهدیدها، واقعیت‌های کالبدی و معنوی می‌تواند ما را در حل مشکلات و پیشرفت کشور کمک کند.

وزیر کشور با بیان اینکه دانش‌های زیادی در دل روستاهای ما نهفته است، تصریح کرد: متأسفانه بسیاری از این دانش‌ها و تجربیات انسانی مانند طب سنتی در حال فراموشی است. در حالی که تک تک روستاهای ما می‌توانند حاوی چنین دانش‌ها و تجربیاتی باشند. اگر فکر جمع کردن آن نباشیم، این دانش‌های اصیل از بین خواهند رفت.

وی با بیان اینکه شوراها بیشترین ارتباط را با مردم دارند تصریح کرد: یکی از کارهای وزارت کشور و شورای عالی استان‌ها همین ارتباط با مردم است، باید این ظرفیت بزرگ را سامان داد و از آن استفاده کرد. شورای عالی استان‌ها متصل به یک جامعه بزرگ است و این فرصت محسوب می‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد