حکمت نیوز 

مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان (Cazoo) ۲۰۲۳ از روز شنبه ۲۶ فروردین در انگلیس آغاز شد و تا یکشنبه ۱۰ اردیبهشت۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

حسین وفایی نماینده اسنوکر کشورمان در این دوره از مسابقات به مصاف دینگ جونهوی رفت که موفق شد در پایان با نتیجه ۱۰ بر ۶ حریف چینی را شکست دهد و راهی دور بعدی مسابقات شود. این نخستین پیروزی ورزشکاران اسنوکر کشورمان در سالن کروسیبل و مسابقات قهرمانی جهان است.

حسین وفایی با این پیروزی با مدافع عنوان قهرمانی «رونی اسالیوان» انگلیسی رو به رو می شود. این دیدار جمعه اول اردیبهشت و ساعت ۱۷ به وقت ایران برگزار خواهد شد.

سالیوان نیز با برتری ۱۰ بر ۷ پنگ جونژو دیگر نماینده چین را شکست داده بود. حسین وفایی در فریم دهم بریک ۱۱۷ و در فریم یازدهم بریک ۱۲۲ را به ثبت رساند که بیانگر آمادگی وفایی برای برتری در این دیدار بود.

وفایی و دینگ پیش از این دو بار با یکدیگر رو به رو شده بودند که سهم هر بازیکن یک پیروزی و یک شکست بوده است که وفایی با این پیروزی موفق شد از حریف چینی پیشی گیرد. وفایی در بخش اول این بازی ۵ بر ۴ از حریف چینتی عقب اقفتاد اما موفق شد در پایان ۱۰ بر ۶ این حریف سرشناس راذ شکست دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد