حکمت نیوز 

 بنا بر اعلام سازمان هواشناسی، روز جمعه ۵ دی ۹۹، بارش در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی ادامه دارد. همچنین، در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق خوزستان، ارتفاعات کرمان، یزد، اصفهان، زنجان، قزوین، البرز، تهران و قم نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد.

سامانه بارشی روز شنبه ۶ دی ۹۹ در خراسان رضوی و خراسان شمالی فعال است و به تدریج از مرزهای شرقی کشور خارج می‌َشود.

بنا بر اعلام سازمان هواشناسی، فعالیت این سامانه بارشی طی این مدت در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف و در سایر مناطق به شکل باران و برف خواهد بود.

روز جمعه در بیشتر مناطق کشور افزایش سرعت وزش باد و کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود. در این مدت در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، مرکزی، اصفهان، یزد، شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان، بوشهر، جنوب خوزستان و شرق کرمان وزش باد شدید رخ می‌دهد.

از شنبه در خراسان رضوی، خراسان جنوبی و روزهای شنبه و یکشنبه (۶ و ۷ دی) در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و شرق کرمان نیز وزش باد شدید پیش‌بینی می‌َشود.

امروز بیشترین کاهش دما در سواحل دریای خزر بین ۵ تا ۸ درجه پیش‌بینی می‌شود.

بنا بر اعلام سازمان هواشناسی، روز شنبه مرکز دریای خزر مواج است.

همچنین، امروز و فردا با توجه به وزش باد شدید، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود. همچنین شنبه و یکشنبه دریای عمان نیز مواج پیش‌بینی می‌َشود.

بنا بر اعلام سازمان هواشناسی، از یکشنبه (۷ دی) تا اواخر هفته جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود که با توجه به برودت و سکون نسبی هوا انتظار می‌رود با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی، کیفیت هوای کلانشهرها و شهرهای صنعتی کاهش یابد.

آسمان تهران شنبه صاف گاهی همراه با وزش باد و در اوایل شب همراه با غبار محلی با حداقل دمای منفی ۴ و حداکثر ۶ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه، صاف و در بعضی ساعات همراه با غبار محلی با حداقل دمای صفر و حداکثر ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد