دادستان تهران به همراه مدیرکل زندان‌های استان و یکصد نفر از قضات محاکم و شعبات قضایی در ندامتگاه قزلحصار حضور یافتند تا پرونده‌های زندانیان این مرکز مورد پایش گسترده قرار گیرد.

‎علی القاصی مهر در پایان این حضور ۱۰ ساعته، گفت: در راستای اجرای دستورالعمل‌های قوه قضائیه و سازمان زندان ها، تمام زندانیان این مرکز با قضات مربوطه پرونده های آنها دیدار نموده، پرونده دو هزار و ۲۵۰ نفر به کمیسیون عفو موردی ارسال گردیده، برای ۳۷۵ نفر احکام استفاده از پابند الکترونیکی، ۷۵۰ نفر آزادی مشروط و ۳۷۵ نفر تعلیق مجازات صادر گردید.

دادستان استان تهران تصریح کرد: در این پایش ۱۴۰ نفر نیز از مرخصی پایان حبس بهره‌مند شده که با احتساب ۶۰۰ نفر که طی روزهای گذشته به این مرخصی اعزام شده بودند، ۷۴۰ نفر واجد شرایط استفاده از این ارفاق قانونی شده اند.

‎این مقام عالی قضائی ادامه داد: امیدواریم این روند که در تمام زندان‌های استان تهران آغاز گردیده، موجب کاهش جمعیت کیفری و گشوده شدن گره‌های زندگی خانواده‌هایی شود که طی روزهای پایانی سال، منتظر آزادی و بازگشت سرپرست یا فرزندان خود هستند و این افراد زندگی سالمی را در پیش گیرند.

‎القاصی مهر همچنین اظهار داشت: حضور قضات در زندان‌ها باید موثر و هدفمند باشد و تمام تلاشمان این است با استفاده از راهکارها و ارفاقات قانونی، هیچ زندانی مستحق کمک در زندان نماند.

‎وی گفت: قضاوت و قلم قضایی توفیقی الهی است و باید گره گشای مشکلات زندانیانی باشیم که استحقاق کمک و آزادی را دارند و در مقابل تک تک آنان مسئول هستبم.

دادستان استان تهران و قضات شعبات مختلف در دارالقرآن مرکزی و تمام اندرزگاه‌ها حضور یافته و با تمام مددجویان گفتگو کردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد